Vyzkoušeli jsem Lenovo ThinkPad tablet, jak si vedl Android 3 proti iOS5? – video

V kategorii (Hardware) napsal Mirek Strnad dne 12. 3. 2012

Označeno tagy : , , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

lenovo-thinkpad-tablet-video-review1Lenovo je velmi známé mezi výrobci notebooků. Kořeny v IBM nelze zapřít a tak i přes dřívější obavy, Lenovo produkuje perfektní kousky jako kdysi pod značkou IBM. Se stejným přístupem ke kvalitě, se Lenovo rozhodlo vstoupit na pole tabletů.

Lenovo nemělo prakticky na výběr a jako operační systém posloužil Android 3. Myslím, že ve výsledku to nebylo nejšťastnější řešení. Jen co vyšel první iPad, objevilo se plno tabletů běžících na Android 2, v domění, že když iPad vypadá skoro stejně jako iPhone, že to bude fungovat i na Androidu, chyba. To, že mám stejně rozvržené ikonky, neznamená, že mohu natáhnout i samotné GUI aplikací. Proto zatímco Apple prodával tisíce iPadů, Androidáři čekali na Android 3, který měl vše řešit. Google Android 3 nevydal jako opensource, ale nabídl jej pouze svým partnerům, tudíž existuje jen několik málo tabletů na Androidu 3, no a proč by se vývojáři snažili dělat aplikace pro takto málo rozšířenou platformu. Google se rozhodl znovu zakročit, představil Android 4, který sjednocuje a posunuje dále OS pro mobilní telefon, tak i pro tablet. Nyní se čeká na první tablety běžící na Android 4. Když to shrneme, Apple má již třetí generaci iPadu bežícího na iOS 5, který má nejvíce aplikací psaných na míru velké obrazovce tabletu, iPady prodává po milionech a trhu s tablety naprostor dominuje. Majitelé Androidu zatím jen stále čekají na něco, na Google kdy dodá pořádný OS pro tablety a na vývojáře až dodají skvělé aplikace.

Přesto všechno je tablet od Lenova velmi dobrý, kvalitní zpracování už na Vás svítí jen co jej vybalíte. Práce s ním je velmi příjemná a pokud používáte služby Google, ideálně Gmail nebo jste zvyklí na Google Chrome z desktopu, tak pak Vám Android vykouzlí úsměv na rtech. Webový prohlížeč je opravdu velmi dobrý, rychlý a podporuje i Flash. Stejně tak velkou chválu si zaslouží emailový klient ve spojení s schránkou na Gmailu.

Pokud z jakéhokoli, mne nejasného, důvodu nechcete mít tablet od Applu, je Lenovo velmi dobrou volbou.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Android pro iPad? Už se to blíží!
  2. Android na iPhone 3G
  3. Wolfenstein 3D Classic LITE – video recenze
  4. Free Video to iPhone Converter – RECENZE programu

Komentáře:

Přidejte komentář