Untethered Jailbreak iOS 5.1.1 – NÁVOD

V kategorii (Návody) napsal Mirek Strnad dne 25. 5. 2012

Označeno tagy : , , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

Dlouho jsem čekali na pořádný jailbreak. Jednou to byl jen tethered jailbreak, jindy zase jen pro zařízení s A4 procesorem. Nyní přichází pořádný a schopnostmi našlápnutý untethered jailbreak pro iOS 5.1.1 a poradí si s každým iOS zařízením.

Není potřeba řešit jestli máte iPhone 4 nebo 4S, jestli máte iPad 1 nebo iPad 3, jediné co nezvládne, je nejnovější Apple TV. Jailbreak je untethered, to znamená, že se nebudete muset obávat toho, když Vám dojde baterka nebo telefonu dojde baterie. Nástroj je připravený pro platformy Windows, Mac i Linux. Pozor nepleťte si tento návod s unlockem telefonu blokovaného na určité operátory. Nezapomeňte ani, že pokud se cokoli stane, tak Vaše zařízení nemůžete reklamova a vše co děláte, děláte na vlastní zodpovědnost.

Absinthe jsem testoval v nejnovější verzi 2.0.1, na systémech Windows 7 x64 SP1 a Mac OS X 10.7.4 a na iPhone 4S (neblokovaný) a na iPadu 2.

    1. Jako vždy než začneme, sesynchronizujte Vaše iZařízení, nikdy nevíte co se stane a takto si vytvoříte zálohu do Vašeho počítače nebo do iCloudu.
    2. Než začneme musíte mít vypnutý kódový zámek. (Nastavení --> Obecné --> Kódový zámek --> Vypnout kódový zámek)
    3. Druhou podmínkou je nemít šifrované místní zálohy.
    4. Když máme vše připravené, stáhneme si Absinthe 2.0.1 -- Windows, Mac, Linux (aktualizace: nyní stahujte verzi 2.0.4 pro Windows, Mac a Linux)
    5. Spustíme aplikaci.
    6. Připojíme iPhone, iPod nebo iPad, Absinthe by mělo rozeznat zařízení, stejně jako v mém případě.
    7. Jediné co potřebujeme udělat, je kliknout na tlačítko „Jailbreak„.
    8. Po kliknutí se obrňte trpělivostí, celý proces trvá kolem 30 minut. Výhodou je, že je plně automatický a nemusíte nic dělat.

Jakmile celý proces doběhne, je hotovo. Na ploše iPhonu, iPodu či iPadu by měla být ikonka Cydie a tím by měl být splněn cíl naší cesty.

Pokazilo se něco? Nevíte si rady? Chcete poradit? Od toho tu máme komentáře, jen se ptejte, rád poradím. Nezapomínejte, ale vždy uvést jaký jailbreakujete přístroj, jaký máte operační systém a co nejpřesněji popsat problém. Když napíšete, že to ukazuje nějakou chybu, tak Vám opravdu nedokážu pomoci :).

Jako vždy, pokud budete cítit, že na to nestačíte, není problém svěřit svůj stroj do rukou profíků ze SERVIS IPHONE.EU

 

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 8.5/10 (10 votes cast)
Untethered Jailbreak iOS 5.1.1 - NÁVOD, 8.5 out of 10 based on 10 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
 1. Untethered jailbreak pro iOS 5.1.1 vyjde již tento týden
 2. Untethered Jailbreak iOS 5.0.1 iPhone 4 – NÁVOD
 3. Zabezpečujeme iPhone pomocí kódového zámku – NÁVOD
 4. Jailbreak iPhone 4 – iOS 5.1 – NÁVOD

Komentáře:

Přidejte komentář