Sena Folio – když chcete reprezentativní pouzdro pro iPad – recenze

V kategorii (iPad) napsal Mirek Strnad dne 30. 5. 2012

Označeno tagy : , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

Chcete pěkné pouzdro pro Váš iPad a smart cover se Vám nelíbí? Také se Vám nelíbí, že nijak nekryje hliníková záda Vašeho iPadu, která se poškrábají snáze než skleněný displej? Pro Vás je tu kožené pouzdro Sena Folio.

Výrobce slibuje, že pouzdro je vyrobeno z kvalitní italského kůže, to nemohu nijak ověřit, ale na první i na druhý pohled, vše vypadá, tak jak bych očekával od italské kůže. Pouzdro je velmi pěkně zpracované, vše lícuje, vše sedí jak má a rozhodně nemáte pocity jako u levných pouzder z eBay, kdy to celé tak nějak všude o kousek nesedí.

Do pouzdra zasouváte celý iPad, takže máte chráněný jak displej, tak i záda, která opravdu není problém poškrábat pouze položením na stůl, kde jsou drobná smítka. V pouzdru se pamatovalo na otvory pro všechny ovládací prvky, jen k ovládání hlasitosti by mohl být lepší přístup.

httpvh://

Už bych si dnes nedokázal představit pouzdro pro iPad, které by neumělo ze sebe stojánek.

Pouzdro od Sena nabízí hned dva stojánky v různých úhlech. Pouzdro se otevírá jako knížka a hodně tak na první pohled může připomínat klasické kožené organizéry, kdy to jsou kožené desky, ve kterých je na jedné straně blok a na druhé třeba vizitky. Možná proto výrobce neodolal a na vnitřní stranu vymyslel pouzdra pro vizitky či karty velikosti kreditky.

Toto řešení mi nepřijde moc šťastné, zbytečně se tak riskuje poškození iPadu, případně ztracení vizitek/karet. Celé pouzdro jde svým konceptem vlastně proti konceptu iPadu, který je supermoderní nejen technologiemi, ale designem, Sena Folio je naproti tomu konzervativní produkt, který vsází hlavně na poctivý materiál a tradiční vzhled. Buďte si jisti, že pokud přijdete na jednání s tímto pouzdrem, každý si hned všimne, že máte něco výjimečného. Ani bych si nekoupil toto pouzdro kvůli ochraně iPadu, ale proto, že když jdu na jednání s mým koženým kufříkem, chci mít i iPad uložený v něčem stejně elegantním. Vysoké kvalitě, odpovídá i cena, která není nijak nízká, je nastavena na 2399,- Kč. Pokud se chytáte za hlavu a lovíte už na eBay, že tam jde přece to samé sehnat za pár dolarů, tak potom není toto pouzdro pro Vás. Cílovkou jsou ti, kteří chtějí kvalitu, pokud patříte do tohoto segmentu, dojde Vám, že cena není přehnaná, ale odpovídá kvalitě. Po několika týdnech používání jsem s pouzdrem spokojen a nenašel jsem nic co by mne nějak odradilo od používání a vypadá to, že můj smartcover zůstane asi dlouhodobě v šuplíku. Více o pouzdru hledejte na webu iLuv.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Sena Folio - když chcete reprezentativní pouzdro pro iPad - recenze, 9.0 out of 10 based on 1 rating
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Android pro iPad? Už se to blíží!
  2. Jak hacknout iPad 2 pomocí smart coveru?
  3. Soutěž o luxusní designové pouzdro
  4. Apple představil iPad 3, novou Apple TV a především spoustu softwaru

Komentáře:

Přidejte komentář