Jaký bude iPhone 5?

V kategorii (Novinky) napsal Mirek Strnad dne 7. 6. 2012

Označeno tagy : , , , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

Již za čtyři dny, 11. června, bude Apple zahajovat vývojářskou konferenci WWDC 2012 (World Wide Developer Conference). Jak je zvykem v Applu, na úvodní keynote je vždy představen nový iPhone a případně další produktové novinky. Co letos předvede Tim Cook? Nový iPhone je téměř jistý, ale jaký bude? Pojďme si shrnout všechny spekulace a podívat se na to co by nás mohlo čekat.

Dobrým odrazovým můstkem je iPad 3. generace, který ztratil označení generace. Tim Cook se již nechal slyšet, že toto číslování u iPadu bylo odstraněno, protože není důležité a ani to nezapadá do strategie Applu. Také řeknete, že máte MacBook Pro a neříkáte jakou generaci, je to prostě MacBook Pro. Dá se očekávat, že iPhonu 5 se ani nedočkáme a bude to prostě jen nový iPhone.

Nový iPad dostal lepší konektivitu a podporuje velmi rychlé mobilní sítě LTE a vsadím si na to, že i nový iPhone bude tuto technologii podporovat.

Nový iPad získal i nejnovější procesor A5X, zde je otázkou, zda iPhone nedostane novější generaci A6.

Hodně lidem u iPhonu vadil displej, který podle nich není nijak velký. Již od první generaec, Apple nasadil velikost 3,5″ a tu drží stále i v nejnovější generaci 4S. Internetem kolují spekulace, že nový iPhone by měl mít větší displej. Na tom není nic divného, ale displej by měl být pouze vyšší. Takto zvětšit displej je poměrně elegantní způsob vzhledem k uživatelům, protože iPhone se jim bude stále dobře držet. To ale vývojáři budou hodně rozzlobení, nejen, že budou muset upravit a někdy i zcela přepracovat koncept ovládacích prvků v jejich aplikací, ale budou se muset rozhodnout jestli budou vyvíjet neustále dvě verze a nebo jestli budou preferovat jednu či druhou variantu.

Dnes mi už ale hardware telefonu přijde jako nedůležitá věc. dnes už každý výrobce má slušné „železo“, to co mě nejvíc zajímá je software. Velmi pravděpodobně se dočkáme představení iOS 6. Pokud si poslechneme co se šušká na internetech, tak zjistíme, že iOS 6 by nemusel mít plno nových a převratných funkcí, ale že Apple představí přepracované základní aplikace, které jsou stavebními kameny iOS.

Tim Cook se nechal slyšet, že mají velmi rádi Facebook a protože Apple má velmi rád Twitter, tak jej již integroval do systému a myslím, že i integraci Facebooku můžeme čekat. Musím říci, že mne by to udělalo velkou radost.

Apple spolupracuje s Twitterem, možná začne spolupracovat s Facebookem a možná ukončí spolupráci s Googlem. Když Apple začínal s iPhonem, Google netušil nic o tom, že za krátkou dobu bude mít vlastní operační systém pro mobilní telefony, Android, a tak vesele sázel své technologie do iPhonu. Defaultní vyhledávání na Googlu, přímá podpora Gmail účtu, mapová aplikace postavená na Google mapách a další drobnosti. Nyní již Apple plně tlačí svůj iCloud, který je zdarma pro všechny, ve vyhledávání si již můžete nastavit alternativní vyhledávače a pravděpodobně nyní, Apple ukáže vlastní mapy. Nebylo by to nic překvapujícího, však Apple získal akvizicí specializovanou společnost, která dokáže dělat to samé co Google v jeho Mapách. Možná i proto Google poměrně narychlo svolal konferenci týkající se nových Google map, před úvodní keynote WWDC 2012.

Vše se ale dozvíme až 11. 6., celou keynote budeme samozřejmě jako vždy sledovat a přinášet aktuální novinky.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Jaký bude iPhone 5?, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Apple pracuje na novém iPhonu, bude menší a levnější
  2. OS 3.0 pro iPhone bude vydán 17. června – Novinka
  3. OS 3.0 pro iPhone bude zpožděn?
  4. Apple iPhone 3GS 8GB bude?

Komentáře:

Přidejte komentář