Apple představil iOS 6 – všechny novinky pohromadě

V kategorii (Novinky) napsal Mirek Strnad dne 11. 6. 2012

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

Tim Cook před pár momenty zahájil WWDC vývojářskou konferenci. Nový iPhone se neukázal, to nás ale moc dlouho nemusí mrzet. Tim představil nový iOS 6, který přináší plno funkcí, které si zamilujeme. Tak se pojďme podívat co všechno nás čeká.

Apple představil vlastní mapy. Když Google minulý týden představoval vlastní inovované mapy, všechno nasvědčovalo tomu, že musí Apple předstihnout stůj co stůj. Ve finále to pro Apple nic neznamenalo, jejich mapy nejsou hlavním trhákem iOS 6, je to jen část skládačky, kdy ve finále chce být Apple absolutně nezávislý. Mapy po vzoru jiných přináší klasickou zatáčka-za-zatáčkou (turn by turn se mi nelíbilo :) ) navigaci. Díky údajům z ostatních iPhonů budou vznikat i data o zácpách, stejně jako to znáte z Google navigace.

Mapy nabídnou i 3D pohledy nad nejzajímavějšími lokacemi (čtěte jako, nad lokacemi, které jsou již nasnímané). Je vidět, že Apple se v mapách nesnaží nijak utrhnout konkurenci, jen srovnává krok, aby nebyl nijak pozadu.

Dalším bodem je Siri, která stále neopouští oficiálně betu, ale dostává plno nových funkcí. Zvládne prohledat filmy v databázi iTunes a zjistit jejich hodnocení. Zvládne informovat o sportovních výsledcích nebo doporučit restarauci. Škoda, že u nás to jentak fungovat nebude.

Pro řidiče si Apple připravil systém Eyes-Free kdy ve spolupráci s automobilkami nabízí volný systém pro integraci ovládání, třeba na volant, Siri.

Jak jsme již spekulovali, tak Apple integruje Facebook. Můžete očekávat stejnou funkcionalitu jako v případě Twitteru. Kontakty a kalendáře se navíc začlení do stávajích, takže kontakty se budou pěkně seskupovat jako to umí již Windows Phone 7 nebo Android.

Photostream začíná dává mnohem lepší smysl. Konečně můžete sdílet Vaše fotky s jinými uživateli, ti je mohou i komentovat. Po uzavření MobileMe, se na scénu vrací možnost vytváření webových alb.

Zapomeňte na klasické papírové lístky. Díky nové aplikaci PassBooks, budete mít lístky vždy u sebe. Nejen, že je nezapomenete doma, ale díky iOS nezapomenete na to, že zítra Vás čeká koncert. Při vstupu ukážete iPhone s QR kódem a iPhone Vás poté donaviguje na Vaše sedadla.

Také jste si chtěli zavolat facetime, když jste byli jen na 3G síti? Také Vás štvalo, že musíte jailbreakovat abyste si povolili facetime na 3G? Už nemusíte, facetime bude možné aktivovat i na mobilní síti. To budou mít operátoři ale radost.

Znáte to, máte jednání, zvoní telefon, takže prostě vypnete vyzvánění a necháte dotyčného vyzvánět tak dlouho dokud ho to nepřestane bavit a až po poradě mu zavoláte zpět. Nyní máte možnost hovor odmítnout a hned jedním kliknutím mu poslat iMessage, že se hned ozvete nebo cokoli co si sami nastavíte. Případně se můžete nechat upomenout iPhonem, že chcete zavolat později.

Když jste v letadle, zapnete si režim letadla, ale co když je večer jdete spát. Vždy před spaním vypínat zvonění a ráno nezapomenout jej zase zapnout je poměrně otravné. Apple přidává funkci, kdy si nastavíte, že večer od osmi hodin do deseti ráno nechcete být rušeni a máte tak rázem klidné spaní.

Aplikace Mail dostane funkci VIP inboxu a Safari získá pohledný full screen režim v landscapu modu. Celkově je iOS 6 našlapaný novinkami. Nakonec se nevyplnily spekulace, že než funkce by mělo jít o redesign základních aplikací, to ale padlo, v momentu kdy bylo jasné, že dnes nový iPhone neuvidíme. I když jsme nový iPhone dnes neviděli, určitě to neznamená, že by tento rok nevyšel, Vánoční trh si Apple nenechá ujít. Nový iOS 6 má vyjít na podzim.

Co mě asi nejvíce zaráží, je, že iOS 6 pojede na velmi starém iPhonu 3GS (vydán v roce 2009), ale iPad první generace již podporován není (vydán v roce 2010).

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 8.8/10 (5 votes cast)
Apple představil iOS 6 - všechny novinky pohromadě, 8.8 out of 10 based on 5 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Apple představil iPad 3, novou Apple TV a především spoustu softwaru
  2. Novinky z konference WWDC 2012
  3. Apple představuje iOS 5 – seznam novinek
  4. WWDC 2010 a novinky od Applu již za pár hodin

Komentáře:

Přidejte komentář