Jak si správně zabezpečit zálohy iPhonu

V kategorii (Aplikace pro MAC, Aplikace pro PC) napsal Mirek Strnad dne 22. 7. 2012

Označeno tagy : , , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

S tím jak více a více svého života přesouváme do digitálního prostředí, jsme více a více lákaví pro digitální zloděje. Jak si správně ale chránit svá data? Bezpečnost začíná u samotného iPhonu či iPadu, který Vám může kdokoli odcizit a získá tak nejen Vaše zařízení, ale i Vaše data. Jak si zabezpečit vlastní iOS zařízení jsem popisoval již v mém dřívějším článku, kdy jsem se věnoval použití kódového zámku. Nyní se chci podívat na problematiku lokálních záloh.

Současná iOS zařízení s iOS 5 a výše dokáží využít možnosti iCloudu. Jednou z těchto možností je i vytváření záloh do Vašeho osobního iCloudu. Pokud používáte iCloud, nemusíte se o nic bát. Jediné co musíte, je mít dobré a tím myslím silné heslo, k Vašemu Apple ID, o zbytek bezpečnosti se stará již Apple. Protože Apple zatím neměl žádnou aféru s prolomením bezpečnosti, tak nevidím důvod nevěřit programátorům z řad Applu. Ne každému dávají zálohy do iCloudu ale úplný smysl. Třeba já, zálohy mých zařízení nemají úplně malou velikost, často pokusničím a obnovuji často, představa, že bych obnovoval rychlostí datové přípojky do internetu mne docela děsí. Již obnova za použití USB 2.0 není nic extra.

Jak si správně zabezpečit lokální zálohy? Co víc, proč bych to vlastně měl dělat? Pokud nepoužíváte šifrování a ani kódový zámek iPhonu a někdo získá přístup k Vašemu počítači, ať už napřímo nebo vzdáleně, získá i plný přístup k obsahu Vašeho iPhonu.

Pokud používáte kódový zámek se čtyřmístným číselným heslem, již to tak lehké mít nebude, ale s výkonem dnešních počítačů, není zadání 1000 kombinací nic extra náročného.

Doporučuji přečíst skvělý článek z diit.cz -- CDR SecUpdate SPECIÁL: Jak se dostat k citlivým datům iPhonu za pár sekund

Myslíte si, že pokud máte šifrovaný disk, tak jste v naprostém bezpečí? Pokud je Váš disk šifrován, jste v bezpečí pouze v případě, kdy je Váš počítač zamčený nebo vypnutý, ale představte si situaci, kdy útočník získá kontrolu nad Vaším počítačem v momentě kdy jste přihlášeni. Vaše soubory a tedy obsah iPhonu, je plně dostupný útočníkovi.

Stejnými úváhami museli projít i v Applu, protože iTunes poskytují možnost jak se bránit. Přímo v menu každého iOS zařízení, je možnost nechat zálohy šifrovat. Zálohy jsou zašifrované, pouze v momentě, kdy k nim chcete přistupovat, tak se dešifrují. Samozřejmostí by mělo být použití silného hesla.

Přijde Vám to jednoduché? Říkáte si, to stačí opravdu zaškrtnout tu jednu možnost, nastavit heslo a mám klid? Ano, je to tak, proto velmi doporučuji zálohy šifrovat.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 6.0/10 (1 vote cast)
Jak si správně zabezpečit zálohy iPhonu, 6.0 out of 10 based on 1 rating
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Zlaté Stránky rozdají 100 iPhonů 4
  2. Jak používat Live Mail (Hotmail) na iPhonu? – mBox Mail
  3. Vyšel nový iOS 4.2.1
  4. Jak nahrát vlastní vyzvánění do iPhonu? – NÁVOD

Přidejte komentář