Nový iPad a rovnou mini?

V kategorii (iPad) napsal Mirek Strnad dne 21. 8. 2012

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

Apple již dlouho bojuje sám se sebou, kdy na jednu stranu nechce tříštit své linie a na druhou stranu chce vydělávat co nejvíce, prostřednictvím oslovení více cílových skupin. Netříštit své linie a mít z každé vždy jeden zástupný produkt dává skvělý smysl. Přijdete, chcete koupit stolní počítač, fajn, tady máte iMac a už si je vyberte jak výkonný má být.

Nejvíce tento vnitřní boj je znát na iPhonu. Apple by velmi rád měl iPhone pro širokou veřejnost, která nemá na nejnovější model. Apple to vyřešil šibalsky tím, že stále prodává starší generace iPhonu. Stále nemůžu ani uvěřit tomu, že i dnes se prodává iPhone 3GS, který má svá nejlepší léta dávno za sebou.

Stejné to je i s iPadem. Absenci levné verze vyvážil Apple nepřerušením prodejů druhé generace. V kategorii tabletů vede jednoznačně Apple, ostatní výrobci zatím nedokázali přijít s ničím použitelným. Nyní se situace začíná měnit a všichni chtějí do segmentu skočit a urvat si svůj díl. Jak zaútočit na pozice Applu? Cenou! Velmi nízké ceny, to mají být hlavní zbraně. Snížení ceny iPadu by nikam nevedlo, proto se tu nabízí možnost výroby levného tabletu. Jak ale ušetřit a nesnížit kvalitu nebo zisky? No jasně, udělejme iPad menší.

Léto se pomalu chýlí ke konci a to znamená jedině to, že předvánoční šílenství se za chvíli rozjede na plno. Vůbec bych se nedivil, kdyby Apple chtěl zaútočit s novým iPhonem 5 a novým iPadem Mino/Nano či jak mu může říkat.

Nejvíce se spekuluje o úhlopříčce těsně pod 8 palců. Musím říci, že takto malý iPad by mi dával skvělý smysl, nejen kvůli nízké ceně. Ještě lépe přenosný, ještě lehčí, prostě takový malý notýsek. Ač současný iPad není nijak velký, už v metru narážíte na to, že se musíte víc hlídat, abyste si jej nerozbili, není to úplně ono. Zatímco doma na gauči, v práci na poradě, je jeho úhlopříčka naprosto perfektní.

Co Vy? Koupili byste si malý iPad jen kvůli ceně? Doplnili byste jako já svůj velký iPad o ten menší?

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 6.0/10 (2 votes cast)
Nový iPad a rovnou mini?, 6.0 out of 10 based on 2 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Skin pro iPad – videotest
  2. Android pro iPad? Už se to blíží!
  3. Apple představil iPad 3, novou Apple TV a především spoustu softwaru
  4. iPad 2 představen!

Komentáře:

Přidejte komentář