Bezkontaktní platby iPhonem? S Komerční bankou už to jde!

V kategorii (PR články) napsal Mirek Strnad dne 15. 9. 2012

Označeno tagy : , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

Komerční banka nabízí jako první banka na českém trhu možnost využívat bezkontaktní platby telefony iPhone 4 a iPhone 4S. Platby lze realizovat díky limitované edici iKarty na všech platebních terminálech, které akceptují bezkontaktní platby. Zájemci se mohou registrovat na stránkách www.kb.cz/iKarta.

Díky iKartě od Komerční banky mohou bezkontaktní platby mobilem využívat také majitelé telefonů iPhone 4 a iPhone 4S – tedy telefonů, které nejsou standardně vybaveny čipem NFC. iKartu tvoří ochranný rámeček společnosti Wireless Dynamics, který obsahuje NFC anténu a integrovaný zabezpečovací prvek Secure Element, v němž je mobilní karta Visa bezpečně uložena. Druhou částí iKarty je iOS aplikace KB iKarta, která slouží k realizaci bezkontaktních plateb a sledování transakcí.

Rámeček pro iPhone chrání a zároveň platí

O jednu z limitované edice iKaret můžete požádat na stránkách www.kb.cz/iKarta nebo přímo na jedné ze dvou poboček Komerční banky v Praze a Brně. Po vyzvednutí rámečku a aktivaci virtuální platební karty stačí rámeček jednoduše na telefon připevnit a stáhnout si z App Store aplikaci Visa KB iKarta. To je vše, hned poté můžete začít platit.

Placení mobilním telefonem je nejen pohodlné, ale také rychlé a samozřejmě bezpečné. U pokladny stačí spustit aplikaci KB iKarta a přiložit telefon k platebnímu terminálu, který akceptuje bezkontaktní karty. U plateb do 500 Kč není nutné zadávat PIN kód – stačí telefon přidržet a vyčkat na zvukový signál, který oznámí úspěšnou realizaci platby.

Stáhnout se vyplatí také aplikaci Mobilní banka 2. Díky ní můžete sledovat stav svého bankovního účtu, zadávat rychle platby na jiné účty nebo třeba vyhledat nejbližší bankomat, aktuální kurzy koruny či telefon na svého bankéře.

Bezkontaktní platby mají slibnou budoucnost

Obliba bezkontaktních plateb velmi rychle roste. Především díky své rychlosti, pohodlnosti a možnosti integrace i do jiných nosičů, než je tradiční karta, před sebou má tato technologie skvělou budoucnost.

Bezkontaktní platební terminály najdete v České republice například ve většině hypermarketů a supermarketů, ale také v menších provozovnách (Freshbar Mangaloo, pekařství Paul a další). Obchodníky s bezkontaktními terminály, jejichž počet u nás i v zahraničí velmi rychle roste, poznáte jednoduše podle tohoto loga:

Více informací o bezkontaktních platbách s telefony iPhone získáte na stránce www.kb.cz/iKarta.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 6.5/10 (2 votes cast)
Bezkontaktní platby iPhonem? S Komerční bankou už to jde!, 6.5 out of 10 based on 2 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Philips dokovací reproduktor DS1100/12 – vstáváme s iPhonem

Komentáře:

Přidejte komentář